• Ласкаво просимо на Меблева майстерня.
 

Догляд за замшею

Автор Сонце, Вересень 02, 2022, 21:44:03 ПП

Попередня тема - Наступна тема

Сонце

Догляд за замшею

     Вигляд виробу визначає подальший догляд. Натуральний та штучний матеріал вважаються однаково примхливими, але мають різницю у догляді. Вироби з мікрофібри можна прати у делікатному режимі, а от речі зі шкірки тварин такого поводження не потерплять. Для них краще сухе чищення.

     Вироби краще зберігати на вішалці чи розправленому вигляді. Але навіть після тривалого перебування у шафі річ не потрібно прасувати. Вона легко набуває початкової форми і розгладжується на тілі. Якщо прим'явся ворс, його піднімають за допомогою м'якої щітки.

     Якщо на виробі з'явилася пляма, не потрібно відразу її видаляти. В іншому випадку забруднення розмажеться і займе велику площу. Але й зберігати забруднену річ не можна. Правильніше промокнути вологе забруднення сухою серветкою, щоб не дати йому розповзтися. Жирна пляма добре зводиться тальком. Місце забруднення присипають та залишають на 2 – 3 години. Аналогічно діє крохмаль, але нимм не присипають пляму, а розводять із водою до стану кашки та обробляють шкіру. Стійкі забруднення обробляють розчином нашатирю з водою у співвідношенні 1:4.

     Більшість виробів з часом втрачає яскравість. Для освіження кольору використовують аерозольні барвники для замшевих речей. Наносити фарбу слід на очищену та висушену поверхню.

     Догляд за замшевим взуттям ускладнюється тим, що чистити виріб потрібно часто, причому делікатно. Нейтралізувати сольові розводи на зимовому взутті вдасться за допомогою розбавленого оцту. 9%-кислоту змішують навпіл з водою і проходять по плямі. Потім промокають серветкою. Щоб сіль не накопичувалася, виріб обробляють брудовідштовхувальними просоченнями.


"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій