• Ласкаво просимо на Меблева майстерня.
 

Новини:

Крісла

Головне меню

Флок

Автор Сонце, Травень 31, 2022, 09:45:53 ДП

Попередня тема - Наступна тема

Сонце

Флок

     Флок - це м'яка текстильна тканина нетканого типу із спеціальною ворсовою поверхнею. Цей матеріал дуже зручний у використанні і нагадує натуральну шкіру. З показників якості - він не промокає, вільно "дихає" в спеку  і не дубіє в мороз.
     Колись у виробництві флоку використовували відходи, які залишились від переробки шерстяних, бавовняних та синтетичних ниток. При переведені з англійської flok означає «пушинка». Тканина являє собою матеріал, густо вкритий міленькими ворсинками.
     Так як флок є нетканим матеріалом, в його виробництві не застосовується переплетіння ниток. Ця тканина складається з основи і ворсу, який за допомогою спеціальної технології приклеюється до базового полотна. За звичай, на основу використовують бавовну, поліестр або нейлон.

     Зовнішньо та на дотик флок дуже нагадує велюр, однак вартість його значно нище. Ця м'яка бархатиста матерія має багато переваг:
-   Тканина має високу міцність та зносостійкість, стійка до розриву та розтягування, витримує великі перепади температури;
-   Флок відрізняється значною водостійкістю. Якщо розлити рідину на поверхню з цієї тканини, можна помітити, як краплини води, ніби ртутні кульки, катаються по матеріалу. Їх легко зібрати звичайною серветкою;
-   Флокові тканини з натуральною основою добре пропускають повітря;
-   Матеріал добре забарвлюється в різні кольори, причому барвники стійкі до ультрафіолетових променів в впливу води;
-   Тканина м'яка, бархатиста і приємна на дотик. Вироби з флоку мають благородний та респектабельний зовнішній вигляд;
-   Простота догляду відрізняє оббивку з флоку. Меблі, оббиті цією тканиною, можна пилососи ти, чистити щіткою та просто відтирати губкою, змоченою в мильному розчині;
-   М'які меблі, оббиті флоком, добре підійдуть для господарів домашніх тварин. Сліди кігтиків будуть практично непомітними.


     В тканини є декілька недоліків:

-   Вона сильно електризується та притягує пил, чистити які можливо за допомогою пилососа.
-   При взаємодії з речовинами, які містять спирт, тканина розпадається.
-   Флок боїться високих температур, тому м'які меблі з цією оббивкою не рекомендується ставити поруч з батареями.
-   Відбілювачі та розчинники, які містять нафтопродукти, здатні критично зіпсувати оббивку.


     Види та використання

     Флок може виготовлятись як із синтетичних, так і натуральних матеріалів. Його якість, сфера використання і правила догляду залежать від того, яке полотно лежить в основі та з яких волокон виготовлений ворс.
     Ворсинки частіше виготовляються із штучних волокон, наприклад, поліефіру, поліаміду, віскози, але можуть виготовлятись також і з натуральних тканин бавовни бо шерсті.
     Самим популярним складом базового полотна рахується склад 65% поліестру або нейлону та 35% бавовни. Основа щільна, з гарними експлуатаційними характеристиками.


     Крім того, флок буває ще кількох видів:

-   Поліамідний. М'який, привабливий на вигляд матеріал легко забарвлюється, стійкий до зношування. Якщо натиснути на ворс, він трохи вминається, але потім швидко відновлюється. Мінус матеріалу – нестійкість до ультрафіолетових променів. В основному використовується для оббивки меблів.
-   Поліефірний. На відміну від поліамідного, цей вид флоку важко забарвлюється, тому кольоровий спектр складається в основному з темних кольорів. Проте поліефірний флок більш вологостійкіший та не вигорає. Використовується при виготовленні меблів.
-   Віскозний.  Волокна легко забарвлюються в самі незвичні кольори, але ворс настільки м'який, що сильно вминається при натисканні і потім довго відновлюється до початкової форми. Матеріал використовують при виготовлені пакувальних матеріалів, іграшок, а також для декорування виробів та нанесенні флокового друку на одязі та шпалерах.
-   Поліпропіленовий. Не відрізняється високою міцністю, застосовується для виготовлення дешевих килимових покриттів та килимків.
-   Бавовняний. Цей вид флоку, як і попередній, швидко зношується, крім того, сильно вбирає вологу. Використовується для виготовлення недорогого пакувального матеріалу.
-   Ацетатний. Тканина з основою із ацетату легко зминається, не володіє високою міцністю. Часто застосовується у виготовленні штучної вовни та оздоблення верхнього одягу.

     В останній час з'явилась нова різновидність тканини – флок на флоці. Технологія отримання цього матеріалу відрізняється від виробництва звичайного флоку тим, що замість одного шару ворсинок на основу наносять два. В результаті отримана тканина виходить більш м'якою та рельєфною. Вона добре забарвлюється, причому колір виходить незвичайним та з переливами. Використувується в меблевій промисловості, в автомобільній промисловості для оформлення крісел салону. З цієї тканини виготовляють м'які іграшки, пакувальний матеріал, прикраси для дому.


     Виробництво

     Дуже цікава технологія виробництва флоку. Тканева основа, яка по малу просувається по  станку, обробляється спеціальним клеєм. Під станком розміщений бункер, який розпорошує наелектризовані частинки ворсу. За рахунок електропровідності ворсинки потрапляють на клейову основу точно вертикально та дуже близько одна до одної, чим і досягається рівномірність покриття.
     Від довжини ворсинок та щільності їх прилягання залежить, якою вийде тканина, м'якою чи жорсткою. В матеріалу високої якості ворс повинен бути прямим, однаковим за довжиною, щільно набитий, і кінчики волокон не повинні бути сплавлені між собою.
     Ворс може бути меленим або різаним. В першому випадку волокна перемелюються в спеціальному пристрої. Ворсинки мають різну довжину, і флок стає схожим на замшу. В другому випадку волокна складаються в жгути і нарізаються рівномірно, в результаті чого ворсинки мають однакову довжину.
     Фарбувати флок можна двома способами: до та після нарізування волокон. Завершується технологічний процес обробка флоку спеціальним захисним складом, який надає блиск та покращує характеристики матеріалу.


     Регулярний догляд за меблями з оббивкою з флоку

     Необхідно систематично влаштовувати м'яким меблям м'яке сухе прибирання.
     На користь підійде обробка елементів меблів пилососом, акуратне чищення за допомогою губки або м'якої щітки і своєчасне видалення будь-якої речовини, здатної викликати утворення плями. Такий підхід запобігає появі плям і забруднень на оббивці.
     Диванну флокову поверхню слід витирати чистою вовняною ганчірочкою, змоченою в теплому розчині будь-якого синтетичного миючого засобу (пропорція - 1 ч. ложка на 1 л води).
     Прати вироби з флока не рекомендується, а хімчистка заборонена. Прати знімний чохол оббивки з флока можна в теплій воді з використанням мила або порошку з пом'якшувачами води, освіжувачами кольору і антибактеріальними реагентами. Сушити їх рекомендується в затемнених прохолодних місцях з хорошою циркуляцією повітря.


     Як чистити диван з флоковою оббивкою

     Якщо ваш диван з оббивкою з флока забруднився, не поспішайте терти його щіткою або прати пляму порошком або чистячим засобом.
     Плями, що з'являються на меблевій оббивці в результаті необережного поводження, поділяються на 3 типи: рідинні, жирові і змішані.

     Рідинні плями
     Плями від білого вина, соку можна видалити чистою водою і губкою. Для видалення плям від чаю, кави або шоколаду скористайтесь піною нейтрального миючого засобу.

     Жирні плями
     Якщо на поверхню вашого дивана потрапило щось жирне і утворилася свіжа пляма, треба обробити його невеликою кількістю міцної піни з води і м'якого мила, почекати 2-3 хвилини і стерти пляму круговими рухами м'якої губки. Далі слід ретельно висушити поверхню дивана і розчесати ворс в потрібному напрямі.
     Якщо пляма не зовсім свіжіша, доведеться скористатися розбавленим з водою делікатним розчинником для видалення плям з тканин - гліцерином.

     Змішані плями
     Плями від кулькової ручки або помади можна легко видалити за допомогою нанесеного на губку 10-процентного спиртового розчину і теплої води.
     Якщо на поверхні дивана утворилася пляма від морозива, промокніть його паперовою серветкою, а залишки видалите змоченою в мильному розчині м'якою губкою.
     Плями від жувальної гумки нескладно видалити за допомогою низьких температур - треба помістити на забруднену поверхню чисту бавовняну тканину з льодом. Жуйка замерзне, розсиплеться, відійде від поверхні, а ви зберете крихти.


Що не можна робити з оббивкою з флоку:

- Вибілювати тканину;
- Проводити хімічне чищення;
- Віддирати або грубо відскоблювати давнішні плями на тканині;
- Прати у видбілювачі, що містить хлор;
- Сушити під прямими променями сонця;
- Віджимати тканину.

"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій

Сонце

.
"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій