• Ласкаво просимо на Меблева майстерня.
 

Новини:

Крісла

Головне меню

Жаккард

Автор Сонце, Травень 30, 2022, 14:51:59 ПП

Попередня тема - Наступна тема

Сонце

     
Жаккард

     Ця дорога тканина привертає увагу особливим благородством. Не дивлячись на те, що жаккард відноситься до категорії гладеньких, безворсових матеріалів, він має унікальну фактуру, що віддалено нагадує гобелен. Така рельєфність досягається завдяки досить складному і щільному переплетенню ниток.

     Жаккард – щільна, міцна тканина з тканим малюнком. Це тканини з великими тканими візерунками які виготовляються на жаккардових ткацьких машинах. Переплетення жаккард відноситься до складного переплетення ниток, яке виконується на та ткацькій машині винайденій Жаккардом в 1801 році. Унікальність жаккардового механiзму складається з можливості контролю окремих основ нитки при формуванні навісу для кожного переплетіння нитки. Сотні таких ниток можуть можуть бути використаними для створення заплутаних візерунків  на станку.  Послідовність формування ходу нитки для кожного візерунку програмується. Перший жаккардовий станок часто називають одним із самих досконалих машин коли-небудь створених.  Основні принципи жаккардового станка залишились практично незмінними, за виключенням збільшення швидкості роботи. Однією із найбільш сучасних змін є використання програмного забезпечення при розробці нових зразків. Традиційно це робилось в ручну крок за кроком, тепер за допомогою сканера можна перенести дизайн на комп'ютер і скласти програму для станка з необхідною послідовністю операцій.   


     Склад і властивості жаккарда

     Для виробництва жаккарда використовуються як синтетичні волокна, так і нитки органічного походження. Саме вони згодом визначають властивості готової тканини. Так, наприклад, її міцність безпосередньо залежить від товщини ниток.

     Крім того, жаккард також має ряд інших переваг:
- довговічність;
- стійкість до вигорання;
- стійкість до температурних перепадів;
- нестираємість.

     Ці властивості пояснюють популярність жаккарда як оббивного матеріалу. Крім того, його різновид - стрейч-жаккард - завдяки високій еластичності і дихаючому ефекту з успіхом використовується для обтягування матраців високого класу.

     
Методи  фарбування  жакардових  тканин

     Існує два основні способи, що дозволяють надати жаккарду колір і малюнок:
1. Тканина виготовляється із заздалегідь забарвлених ниток. Використання цього методу дозволяє надати матеріалу додаткову міцність.
2. На готову тканину спочатку методом друку наноситься малюнок, а потім вже за допомогою спеціальних фарб і просочень тканина з готовим малюнком піддається остаточному фарбуванню. Саме такий спосіб використовується у виробництві жакардових тканин, що поєднують в собі волокна різного типу.


Меблевий жаккард має такі види:

1.   Сатин. Виконаний на основі бавовни з невеликим додаванням синтетики, такий застосовується в основному для пошиття постільної білизни.
2.   Коттон. Виготовляється з бавовни з додаванням синтетичних волокон. Використовують для виготовлення одягу, оббивних матеріалів.
3.   Стрейч. Складається з еластичних синтетичних волокон. Так виготовлена тканина добре тягнеться, пропускає повітря, такий вид використовується для ортопедичних матраців та одягу.
4.   Атлас. Такий матеріал ідеально підійде для декоративного текстилю, його легко прати, і воно не мнеться, за ним досить легко доглядати.
   

     Догляд за меблями з оббивкою з жаккарда

     Пил з жакардових поверхонь легко забирається за допомогою пилососа або м'якої сухої губки. Знімні жакардові чохли при необхідності можна вручну або в пральній машині. Температура води при цьому не повинна перевищувати 40 градусів.

     Увага! У разі машинного прання заборонено використовувати функцію віджимання. Якщо м'які меблі не забезпечені знімними чохлами, забруднення з жаккарда можна видалити теплим мильним розчином, який згодом необхідно губкою витерти досуха. 
     Розгладити  очищену поверхню можна не занадто гарячою праскою, нагрітою до 100 градусів.
     Впоратися з сильними забрудненнями допоможуть засоби для чищення на водній основі.


     Виведення плям

     Плями від рідин і жиру можна видалити чистим, добре вбираючим рушником. Видалити сліди кулькової ручки і помади з жакардових тканин допоможе слабкий 10% -ний спиртовий розчин, який згодом змивається з поверхні теплою водою. Неглибокі плями забираються мильною губкою. Потім оброблену ділянку слід протерти досуха серветкою.

     Для жакардових тканин протипоказані:
- вибілювання;
- використання порошків, що містять хлор; грубе механічне чищення;
- машинна сушка.

"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій

Сонце

"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій