• Ласкаво просимо на Меблева майстерня.
 

Догляд за натуральною шкірою

Автор Сонце, Травень 30, 2022, 14:14:16 ПП

Попередня тема - Наступна тема

Сонце

Догляд за меблями з оббивкою з натуральної шкіри

     Аристократичні і затишні шкіряні меблі є вишуканою прикрасою будь-якого інтер'єру. Шкіряне покриття - це не лише натуральна  краса, але і практичність в експлуатації - цей матеріал є дихаючим і гігієнічним, він дуже зносостійкий та міцний. Завдяки таким властивостям улюблений шкіряний диван або крісло послугують
вам набагато довше, ніж інші види меблів. Але для цього за шкіряними меблями необхідно вірно доглядати і знати, як правильно боротися з можливими забрудненнями.


     Профілактика і повсякденний догляд за меблями зі шкіри

     Передусім, слід пам'ятати, що шкіряні меблі можуть швидко висохнути і потріскатись від інтенсивності нагріву теплових приладів, що знаходиться поблизу, або із-за ультрафіолетових променів. З цієї причини відстань від меблевих виробів до обігрівальних приладів, батареї або каміна має бути не менше метра і чим далі - тим краще.
     Також прагніть не допускати сильних перепадів температури в приміщенні і підтримувати в кімнаті відносну вологість повітря не нижче 65%. При низькій вологості шкіряне покриття всихає, а фарбувальні компоненти можуть потріскатись і обсипатись.
     Наступне правило догляду за шкіряними меблями - таку поверхню не рекомендується вкривати на тривалий час кольоровими тканинами, текстилями, класти на дивани або крісла м'які подушки, кольоровий одяг та ін. На них можуть бути линяючі барвники, в результаті чого шкіра вбере чужий відтінок і втратить свій первинний елегантний вигляд. Якщо ви кудись від'їжджаєте, меблі можна прикрити спеціальним чохлом, або, в крайньому випадку, накидкою з білої не линяючої натуральної тканини. В цілому шкіряні меблі повинні залишатися непокритими, адже вона гарні самі по собі.
     Обмежте контакт меблів з шкіри з домашніми тваринами. Не дивлячись на те, що шкіряна продукція дуже стійка до стирання і механічних ушкоджень, "неусвідомлені" подряпини можуть її сильно зіпсувати.
Щоб значно продовжити період служби шкіряних покриттів, регулярно раз на тиждень протирайте ваші меблі досуха. Це можна зробити чистою бавовняною тканиною або ж за допомогою м'якої щітки пилососа. Завдяки такій профілактиці ви очистите пористу поверхню шкіри від дрібного сміття і пилу, - меблі залишаться "дихаючими".
     Щоб уникнути усихання і розтріскування покриття, раз в півмісяця протирайте шкіру добре віджатою вологою мікрофіброю або м'якою ганчіркою. У воді можна розбавити трохи мила (краще вибрати спеціальне рідке мило - наприклад, "Saddle Soap"). Також для догляду за шкіряними меблями допускається використання пилососа з опцією вологого прибирання. Після "вологої" профілактики шкіряну поверхню необхідно витерти досуха. До речі, добре для цього підходять мікрофіброві серветки, - вони не залишають слідів. Якщо ви промивали меблі мильним розчином, то спочатку його надлишки забираються вологою ганчіркою, потім усе витирається насухо. Нарешті, раз в 5-6 місяців обробляйте ваші меблі спеціальними захисними засобами з догляду за шкіряними меблями (продукція торговельних марок "Fenice", "Salamander", "Softcare", "Lederzentrum", "Rustins", "Boston" "Avel" та ін.). Склад купуйте тільки високоякісний і підбирайте так, щоб він відповідав меблям за кольором. Це можуть бути різні протектори, водовідштовхувальні просочення, пом'якшувальні бальзами, блиски, меблевий віск і ін. Перед протиранням треба прибрати з меблів пил і рекомендується спочатку перевірити засіб на невеликій ділянці поверхні. Для протирання використовуйте х/б тканину або мікрофіброву серветку, яку треба злегка змочити в профілактичному засобі. При цьому приділяйте особливу увагу підлокотникам, спинці, подушкам і ізголів'ю. На завершення не забудьте пройтися по поверхні вологою тканиною, щоб зняти надлишки, потім протріть меблі насухо.

     
     Як і чим чистити шкіряні меблі

     В разі забруднення шкіряної оббивки раціональніше всього видалити плями спеціальним засобом для очищення шкіряних меблів. Серед таких засобів можна виділити продукцію торговельних брендів "Chemspec", "Spartan", "Remover", "Prochem", "Franklin", "Kiehl", "Alberti Angelo", "Oxylab", "Hagleitner" та ін. В ході чищення дотримуйтесь інструкції. Спецхімія має бути без шкідливих домішок на зразок ацетону, абразивних часток або розчинника і повинна призначатися для конкретного типу забруднень. А ось будь-яку побутову неспеціалізовану "хімію", включаючи пральний порошок, для очищення шкіри використовувати не можна - меблі можуть подряпатись, знебарвитись і так далі.
     Якщо під рукою не виявиться спецхімії, спробуйте зачистити пляму за допомогою добре віджатої вологої губки. Протирайте шкіру без різких рухів і дуже акуратно. Якщо це не допоможе, використовуйте слабкий мильний розчин - його треба нанести на шкіру на декілька хвилин, потім зняти надлишки вологою ганчіркою. Потім, як і при звичайній профілактиці, витріть шкіряне покриття досуха.
     Частий побутовий випадок - це жирні плями на шкірі. Їх досить протерти сухою ганчірочкою (але не вологою). Якщо після протирання все-таки залишаться жирні сліди, тоді їх можна присипати дитячим тальком або кукурудзяним крохмалем і залишити так на пару годин - вони повністю вберуть в себе усі залишки жирних плям. Буває і таке, що на шкіряний пуф, диван або крісло проливається рідина. Потрібно відразу ж протерти її сухою губкою або ганчіркою, в іншому випадку рідина може глибоко вбратися в шкіряну основу.
     Якщо на шкіряних меблях виявилися "художні витівки" маленьких діток (маркер, ручка, фломастер), то їх можна вивести лаком для волосся або безацетоновою рідиною для видалення лаку. Для цього треба побризкати лаком на проблемне місце (чи протерти ватним тампоном з лаковою рідиною) і витерти його досуха. В крайньому випадку, якщо лаку немає - використовуйте звичайний нерозведений спирт.
     Плями від вина, що утворилися, з шкіряної поверхні усуваються за аналогічною методикою - за допомогою медичного спирту або лаку для волосся.
     Забруднення від чорнила чистять губкою або м'якою ганчіркою, змоченою в розчині медичного спирту (розбавленому до 70-80%) або рідиною для зняття лаку. А ось кров рекомендується змивати звичайною, злегка підігрітою водою.
     Старі засохлі плями також добре виводяться з шкіряної оббивки зубною пастою, лаком для волосся або туалетною водою з пульверизатора. Нанесіть будь-який з цих клинерів на пляму, трохи почекайте на час вбирання (до 10-20 сек. - лак і вода, декілька хвилин - зубна паста), потім протріть проблемне місце трохи вологою чистою губкою або ганчіркою.
     Якщо на світлих шкіряних меблях зустрінеться темна пляма, - розведіть в рівнозначній пропорції лимонний сік і сіль винного каменю. Обробіть цією сумішшю забруднення, залиште на 15 хв., потім протріть усе насухо.
     Нарешті, як свідчить народна мудрість, перевірена досвідом, - видаляти забруднення і доглядати шкіряні меблі можна за допомогою звичайного натурального молока. Використовуйте для цього змочену в молоці і добре вичавлену губку або ганчірку. До того ж, коров'яче молоко - це відмінний профілактичний засіб - після його застосування шкіряні меблі робляться блискучішими, чистішими і гладкішими.
     Сподіваємося, що наші маленькі рекомендації допоможуть надовго зберегти вишукану елегантність і високу якість ваших улюблених шкіряних меблів.

"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій

Сонце

"Все, що ми чуємо,- це думка, а не факт. Все, що ми бачимо,- це точка зору, а не істина."                                                                                                                   Марк Аврелій